субота, 30 липня 2022 р.

Зі святом мої любі читайлики!

 




30 липня у світі відзначається Міжнародний день дружби.





 Мої любі читайлики  -  я рада привітати вас зі святом. Нас всіх об"єднує однє - любов до книги Книги, як хороші друзі . Коли дочитав хорошу книжку  - не хочеш із нею прощатися.  Я. вирішили зібрати для вас кілька книжок, головні герої яких пізнають усі радощі й складнощі дружби. 


«Ларс.LOL» Ібен Акерлі



Школа – саме той час, коли ми вперше по-справжньому пізнаємо і випробовуємо дружбу. На Аманду, головну героїню повісті норвезької письменниці Ібен Акерлі, випало нараз чимало випробувань і звичне розмірене життя, в якому дівчина звикла залишатися непомітною, дало тріщину. Цього року класу Аманди доручають опікуватися першачками. Дівчинці ж випала особлива роль – бути опікункою новачка в її класі – Ларса з синдромом Дауна. Розгубленість, невпевненість, страхи, відчуття несправедливості – все це налипло сніжним комом на Аманду й притисло її. Це що, їй тепер доведеться няньчитися з Ларсом, постійно рятувати його від халеп?.. Але знайомство з Ларсом руйнує всі побоювання Аманди. Виявляється, разом їм може бути дуже весело. Ларс дозволяє Аманді поглянути на світ його очима. Вони вигадують закляття, як справжні чарівники школи Гоґвортс, смакують солодкими тостами зі слимаковим слизом (якими виявляються грінки з варенням) і кавою лате (якою виявляється тепле молоко з корицею)… Але все це відбувається, коли їх ніхто не бачить, коли Аманда не боїться, що її висміють. Саме Ларс, хлопець із синдромом Дауна, самодостатній і відкритий, допоможе Аманді нарешті звільнитися від думки решти, не боятися бути собою, не боятися бути не такою.
А ще є Сарі і Кай – найкращі друзі Аманди. Дружба цієї трійці дасть тріщину. Але, як сказала Сарі, «друзі є сім’єю, яку ми обираємо самі. Але їх можна обрати лише раз, і ніколи більше». Тож друзями не розкидаються й не відвертаються від них, коли вони оступилися. І це їм всім доведеться зрозуміти.

«Дівчина Онлайн» Зої Заґґ                                                                                                               

Друзі в цій книжці – уособлення одного з найпоширеніших сучасних стереотипів, що найліпший друг дівчини – хлопець-гей. От і Пенні має Елліота. Скільки вона себе пам’ятає він завжди жив по сусідству з нею, і не просто жив, а навіть спав – бо кімнати їхні були за сусідніми стінками і за стільки років вони навіть виробили свій кодовий стукіт. Вони розуміють одне одного з півслова. Перед ним вона не боїться з’являтися з розтріпаним волоссям чи хворою. А ще Елліот, та ходяча Вікіпедія, як Пенні його називає, єдиний, хто знай про її блог. Пенні веде свій блог під ніком Дівчина Онлайн. Лише там вона не боїться відверто говорити про свої невдачі, стосунки з однолітками, колишню найкращу подругу, булінг, панічні атаки після аварії. Коли ж з Пенні трапляється неприємний курйоз, а відео з її трусиками розлітається всім інтернетом, Елліот приходить її підтримати ледь не о сьомій ранку – як тільки дізнався про те, що трапилося: «Ніколи не зарано, якщо найкращому другові потрібна підтримка».

Ніхто не знає Пенні так добре, як Елліот. Вона довіряє йому, як собі. Але в один момент ця довіра затріщить по швах й Елліот першим потрапить під підозру в зраді. Чи справді він здатен на таке? Попереду на читачів чекають ще дві частини такої близької багатьом тінейджерам історії, де переплелися випробування дружби на міцність, перше кохання й перші серйозні випробування долі.


«Клуб червоних кедів» Ани Пунсет
Головні герої книжки – чотири подружки-семикласниці, які дружать від першого класу: Лусія, Фріда, Беа і Марта. Здавалось би, ніщо не здатне розлучити їх. Але їхній дружній союз затьмарює новина: Марта от-от має переїхати до Берліна, назавжди. Саме тому дівчата вирішують створити клуб нерозлучних подруг – Клуб червоних кедів – завдяки якому, попри відстані й кордони, вони все одно назавжди залишаться найкращими подругами. Ну хто не мріяв у дитинстві про свій такий таємний клуб обраних! Дівчата понад усе вірять, що ніякі відстані не завада справжній дружбі, яка є між ними. Тож намагаються зробити все можливо, щоб цей зв’язок між ними лише міцнішав. І навіть створюють альбом зі світлинами та вирізками для Марти на пам’ять. А ще раптом отримають нагоду і самим поїхати до неї в Берлін.  Чому ж Клуб саме червоних кедів? О, про це у дівчат є ціла історія! Але краще ви прочитаєте про це самі.



«Хто проти суперкрутих» А. Аудгільд Сульберґ      



В Анне Беа є Нільс. Щоб вона робила без нього. Якби не він, її життя стало б геть нестерпне. Їй навіть страшно уявити, як би склалося її життя, якби вони не опинилися в одному класі й не стали друзями. А все через те, що Анне Беа – альбіноска, ще й трохи косоока, а тому не добачає. Тож Нільс для неї наче другі очі. А ще з ним вона може почуватися собою. Він навіть називає її по-особливому – Аннебіно. «Саме тому нам так добре удвох, Нільсові й мені. Ми чесні одне з одним. Я серджуся і фиркаю, коли Нільс поводиться по-дурному, а він ніколи не намагається прикрасити правду, якщо це стосується мене. Каже усе, як є». Але, здається, він єдиний, хто вважає її нормальною. Анне Беа живеться не просто: через свою зовнішність, закомплексованість і невпевненість в собі їй ніколи не стати суперкрутою, здається, їй від народження випало належить до касти аутсайдерів. Такі думки не відпускають її ні на мить. До того ж Анне Беа постійно зазнає цькувань з боку суперкрутелиць в її класі. Але щоб не траплялося, поряд завжди опиняється Нільс, готовий підставити своє дружнє плече.

Попереду на Анне Беа чекає найбільша подія осені в її школі – Конкурс талантів. Це її шанс вийти з тіні, повірити у свої сили, а ще – звернути на себе увагу Маґнуса, який їй так подобається. У цій книзі так багато того, з чим мають справу підлітки: булінг у школі, поділ на касти крутих та аутсайдерів, перше кохання й перші справжні перевірки себе. А на читача попереду чекають ще три книжки з цієї серії.

«Лепрекони» Валентини Захабури

Одного дня Наталя отримує листа від друга дитинства Антіна, тобто Тоторо, як вона звикла його називати. «От як побачите, хто такий Тоторо, одразу зрозумієте, який мій Антін. Вони просто близнюки: і усмішка, і веселощі, і сонько він такий точно, і на окарині грає!» А він називає її Мо’. Усе дитинство вони пробавилися разом і навіть пішли до однієї школи. Здається, вони не бачилися років п’ять, відколи він переїхав до Німеччини. Але Тоторо пише, що він приїде до Києва на кілька днів! Здавалось би, крута новина, але в листі Тоторо пише про дивні речі… Та людина, яку Наталка зустрічає на Пейзажній алеї, де вони домовилися здибатися, геть не схожа на її друга. Тоторо дуже змінився зовнішньо, настільки «дуже», що Наталці навіть складно одразу прийняти, що це він. Але, здається, він все одно залишився її милим, добрим Тоторо. Чи так важливо, як виглядає твій друг? Чи так важливо, що зовнішньо твій друг дитинства, якого ти так добре знаєш, вже не такий?.. Але для Антіна вона залишилася «такою ж прикольною скаженою кізонькою».


А які книжки про дружбу згадаєте ви?

















четвер, 28 липня 2022 р.

Книжкова виставка: "Велична та прекрасна, відважна та непохитна..."




Сьогодні, 28 липня 2022 року, Україна вперше відзначає нове державне свято — День української державності.
День Української Державності – символ того, що наша країна має тисячолітню історію та тисячі сучасних історій, вартих уваги! Досі саме в цей день Україна вшановувала одного з перших своїх державотворців — святого рівноапостольного Володимира Великого, князя Київського.
Велична та прекрасна від заснування, відважна та непохитна щодня 💙💛Українці продовжують виборювати право на свою державність та свободу💛💙

Обов’язково вистоїмо і переможемо! Слава Україні!




середа, 27 липня 2022 р.

Методичні рекомендації для вчителів початкових класів до проведення першого уроку 2022-2023 навчального року.

https://drive.google.com/file/d/1iUJIvxBDvceLTvL6LnkgHdhzSPfrLGsQ/view

Відкритий урок “Історія сучасної України в інтернет-мемах” 01 серпня 18:00 14-17 років Безкоштовно Онлайн

 https://itstep.kh.ua/event_3/open-lesson-history-of-modern-ukraine-in-internet-memes2

Приватна школа “IT STEP School” запускає серію вступних уроків для учнів 1-11 класів.
Будемо вчити найважливіші події історії України (1991-2022 рр.) за допомогою інтернет-мемів;

Дізнаємося, як створювати та застосовувати меми для відображення головних аспектів історичного періоду;

Дізнаємося про значення меметики як нової наукової дисципліни та особливості її розвитку в Україні.

Після закінчення заняття учні зможуть:
Знати найважливіші події історії України (1991-2022 рр.) за допомогою інтернет-мемів;

Вміти створювати та застосовувати меми для відображення головних аспектів історичного періоду;

Розуміти значення меметики як нової наукової дисципліни та особливості її розвитку в Україні.

Під час заняття учні будуть застосовувати сучасні платформами навчання: Kahoot, Imgur, Mr-mem та Meme Generator.

Урок буде проходити в ZOOM. Для доступу треба скачати додаток ZOOM, якщо його у Вас ще немає.

Приватна школа “IT STEP School” запускає серію вступних уроків для учнів 1-11 класів.

вівторок, 26 липня 2022 р.

26 липня - Свято професійних парашутистів.



                                                                                                                   

  26 червня 2000 року британським повітроплавцем Адріаном Ніколасом, який здійснив понад
8 000 стрибків в 30 країнах світу, було офіційно доведено, що саме Леонардо да Вінчі, який накидав дизайн першого парашута у 1485 році, має повне право називатися автором цього винаходу, так як випробуваний Адріаном екземпляр, сконструйований за ескізами да Вінчі, виявився цілком робочим парашутом.
Але першим користувачем парашута був зовсім не чоловік і навіть не жінка, а собака! Один з винахідників парашута, француз на ім’я Жан П’єр Бланшар, у 1785 році випробував свій новий винахід, піднявшись на повітряній кулі зі своєю собакою. Він не став ризикувати собою і, прив’язавши собаку до парашута, скинув її вниз. До речі, ми не знаємо, чи вижила собака, але відомо, що парашути Бланшара дійсно працювали. Тож у неї були непогані шанси благополучно дістатися землі.
Коли Бланшар на собі перевіряв свій парашут, він виявив, що той занадто сильно розгойдується в повітрі. Цей факт йому не дуже сподобався, і він вирішив зробити отвір у верхній частині купола, що дозволило б повітрю утримувати парашут в стабільному положенні. І дійсно, струмінь повітря, що проходив через отвір, працював майже як стовп, вирівнюючи парашут, що робило подорож людини під ним більш плавною і приємною.
Сучасний парашут був винайдений в кінці 18-го століття Луї-Себастьєном Ленорманом у Франції. Він зробив перший стрибок перед широкою публікою у 1783 році, а перший стрибок з літака був здійснено тільки через 200 років. Його виконав капітан армії США Альберт Беррі в Сент-Луїсі, США, 1 березня 1912 року.



                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

День" В один голос"

26 липня -День " В один голос".   Це – можливість переосмислити власні погляди, відпустити давні образи та обрати шлях людяності й доброти.
Глобальна ініціатива світових духовних діячів є залученням людства до мирного співіснування, духовне об’єднання усіх країн планети методом спільного читання Універсальної Конвенції Миру "Universal Peace Covenant" у визначений час – о шостій годині за всесвітнім часом.
Сьогодні весь світ закликає російський народ засудити дії терористичної влади, та обрати шлях мирного співіснування своєї країни та нашої спільної планети Земля. Припиніть війну! Ви стали найстрашнішим ворогом не тільки всього світу, а і для самих себе! Схаменіться! Вся Земля "В один голос закликає росію до миру!

субота, 23 липня 2022 р.

Підсумки тижня в освіті

 Підсумки тижня в освіті: головні події

Перший урок у школах присвятять темі безпеки. На початку навчального року в усіх закладах освіти буде проведено Єдиний урок з безпеки. У проведенні уроку візьмуть участь пожежні та поліцейські. Вони розкажуть школярам про правила поведінки в умовах небезпеки.


Керівники МВС візьмуть участь у серпневих конференціях. Перші особи системи МВС обговорять з освітянами спільні дії щодо гарантування безпеки освітнього процесу. Ініціатива також буде реалізована в регіональних підрозділах Міністерства внутрішніх справ.


Освітян можуть звільнити від призову на військову службу. Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, що передбачає надання відстрочки від призову під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам.


Студентів з ТОТ звільнять від заборгованості за навчання. Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження про виділення коштів із держбюджету для компенсації витрат закладів вищої освіти на підготовку студентів, які мали заборгованість за другий семестр навчання.


Набрав чинності закон про тривалість відпустки освітян. Законом скасовано норму щодо обмеження щорічної основної оплачуваної відпустки педагогічних працівників 24 календарними днями. У такий спосіб повернуто відпустку тривалістю 56 днів.


Триває вступ до коледжів випускників 11-х класів. Вступ до закладів фахової передвищої освіти за індивідуальною усною співбесідою або творчим конкурсом триватиме до 5 серпня. Вступ за результатами національного мультитесту – до 31 серпня.


Для очного навчання школа має бути безпечною. У Міністерстві внутрішніх справ наголошують, що з 1 вересня очне навчання в Україні може поновитися лише у тих освітніх закладах, які повністю відповідатимуть безпековим вимогам під час воєнного стану.


1 вересня стартує пілотування нового предмета Інформатика.  У межах проекту передбачається створення нового контенту для 1-11 класів, розробка освітніх ресурсів для вивчення інформатики, залучення найкращих українських і європейських ІТ-експертів.


Там де можливо, навчання розпочнеться очно, – Шмигаль. За словами прем'єр-міністра, навчальний рік має розпочатися в очному режимі там, де це можливо, а захисні споруди закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання.


У школах працюватимуть вихователі з безпеки. В обов’язки вихователя входитиме проведення профілактичних та інформаційно-просвітницьких заходів, пропагування здорового способу життя, інформування спеціальних служб про негативні явища у школі.


МОН рекомендує запровадити у школах змішане навчання. Відомство рекомендує за можливості запровадити змішану форму навчання. Рішення про форму навчання ухвалюватимуть спільно з батьками. Для тих, хто обере онлайн навчання, організують окремі класи.


Школи організують онлайн навчання на вимогу батьків. Міністр освіти і науки запевнив, що керівники шкіл будуть зобов’язані забезпечити учням доступ до освітнього процесу в режимі онлайн, у разі якщо батьки побоюватимуться вести дитину до школи.


Виші визначать дати початку навчання самостійно. У Міністерстві освіти і науки повідомили, що керівники закладів вищої освіти самостійно визначатимуть дату початку нового навчального року з огляду на безпекову ситуацію в регіоні.

середа, 20 липня 2022 р.

Міжнародний конкурс дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир!»

 Запрошуємо тебе до участі у Міжнародному конкурсі дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир!», приуроченому Всесвітньому дню дитини (20 листопада).

Мета Конкурсу – актуалізація проблеми захисту дітей та розвиток середовища, дружнього по відношенню до дітей в усьому світі; сприяння формуванню основних цінностей: миру, свободи, рівності, верховенства права; підтримка творчих здібностей дітей.

Організатори Конкурсу: Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Благодійна організація «Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей», Національна спілка художників України та ТОВ «АВК КОНФЕКШІНЕРІ».

Умови Конкурсу:

Конкурс проводиться з 1 червня по 20 листопада 2022 року у три тури:

  • перший – з 1 червня до 30 вересня на місцевому рівні;
  • другий – з 1 жовтня по 15 жовтня на обласному та міжнародному рівні;
  • третій – з 16 жовтня по 20 листопада (підсумковий).

Учасники Конкурсу готують малюнок-листівку, що відповідає темі Конкурсу, розмір виключно формату А-4, з використанням будь-яких матеріалів, паперу, тканин, за допомогою олівців, фарб чи фломастерів, будь-якою мистецькою технікою.

Учасники з України направляють свої листівки на поштову адресу обласної бібліотеки для дітей для визначення переможців обласного туру.

Листівки від зарубіжних учасників оцифровуються і направляються на електронну пошту nbudd@ukr.net.

На Конкурс приймаються виключно індивідуальні роботи.

Вікові категорії учасників Конкурсу:

  • читачі-учні 1-4 класів;
  • читачі-учні 5-8 класів;
  • читачі-учні 9-11 класів.

З більш детальною інформацією про проведення Конкурсу ти дізнаєшся за посиланням.

Бажаємо творчих успіхів!

МІЙ КОСМІЧНИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Щороку кожен із нас святкує один особливий день — день народження і отримує безліч побажань від батьків, рідних та друзів. Їхні теплі слова змушують усміхатися, надають віру в себе і свої сили.

Саме тому Громадська організація «Асоціація Ноосфера» запускає нову ініціативу — Noosphere Birthday Cards, аби якомога більше дітей могли обмінюватися приємностями одне з одним. Було б чудово, якби кожен отримував хоча б на одне побажання з днем народження більше; і найприємніше, що дитина отримає його від цілком незнайомої людини, яка вирішила поділитися своїм добром зі світом.

Для участі необхідно:

  • намалювати космічний малюнок;
  • сфотографувати чи сканувати його. Важливо! На фото має бути чітко видно безпосередньо сам малюнок (без людей у кадрі);
  • заповнити форму реєстрації і додати до неї свій малюнок.

Вік учасників: від 3 до 17 років.

Свої космічні привітання учасники Noosphere Birthday Cards отримають на електронні скриньки з 1 вересня 2022 року до 1 вересня 2023 року.

Для підготовки творчої роботи ти можеш скористатися матеріалами розділу «Твоя творчість» проєкту «Кращі Інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей.

Бажаємо творчих успіхів!

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАХІВ

                                       

         


   20 липня у світі відзначається 
Міжнародний день шахів.  

Вітаємо Володимира Вікторовича Ковальова,його підопічних - наших учнів, та всіх любителів цієї гри із святом.      

    Свято засновано з ініціативи Міжнародної шахової федерації у 1966 році, а датою обраний день заснування Шахової федерації — 20 липня 1924 року.

Назва гри походить з персидської: шах мат - володар помер.  Гру придумали в Індії під час імперії Гупти. Потім у IX столітті її популярність поширилася також і на західні країни.

Цікави факти про шахи:

  • першу сучасну шахівницю зі світлими та темними квадратами виготовлено в Європі в 1090-му році;
  • у другій половині XI століття гра стала популярною в Європі, і спочатку в неї грали багатії та знатні особи;
  • коли шахи тільки з’явилися, то шахісти грали без годинника, завдяки чому гра могла тривати скільки завгодно – від кількох годин до декількох діб;
  • звання чемпіона світу за цією грою розігрується з 1866 року;
  • лікарі вважають, що шахи розвивають пам’ять і уважність людини;
  • у 1997 році вперше в історії комп’ютер обіграв чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова;
  • шахи були визнані одним із видів спорту більш ніж у 100 державах;
  • Міжнародний олімпійський комітет визнав шахи офіційним видом спорту у 1999 році, але й тоді вони не були включені до програми олімпійських ігор.

Всеукраїнський конкурс «Лідер читання – 2022»

 

Всіх книголюбів запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі «Лідер читання – 2022». Цьогоріч Конкурс проводиться у рамках відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

Учасниками Конкурсу «Лідер читання» можуть стати зареєстровані користувачі дитячої бібліотеки 5-9 класів, які читають книжки та є активними учасниками різноманітних заходів із підтримки та популяризації дитячих книг та читання, творчих зустрічей з авторами.

Конкурс проводиться у два тури:

  • перший — на обласному рівні — з 1 червня до 24 серпня;
  • другий, підсумковий — на всеукраїнському — у вересні.

З детальними умовами проведення Конкурсу ти можеш ознайомитися за посиланням.

Бажаємо тобі успіхів!

вівторок, 19 липня 2022 р.

Готуємось до нового навчального року. Розробка навчальної програми.


Готуємось до нового навчального року. Розробка навчальної програми

Вибір модельної програми навчальним закладом створює перед вчителем проблему розробки власної навчальної програми, адже вчитель в класі буде працювати не за модельною програмою, а за навчальною програмою, розробленою ним на основі модельної. Створення навчальної програми - це «головний біль» для більшості освітян.

Ми вже знаємо, що модельна програма – документ, що визначає орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання, зміст предмета та види навчальної діяльності учнів. Така програма розробляється на основі Державного стандарту базової середньої освіти.

Навчальна програма, якою керується в своїй роботі вчитель - документ, що визначає послідовність досягнення результатів навчання учнів з навчального предмета, опис його змісту та видів навчальної діяльності учнів із зазначенням кількості годин, необхідних на їх провадження. Навчальні програми з усіх предметів затверджуються педагогічною радою закладу освіти.(* В нормативних документах немає виразу "робоча навчальна програм", вона просто "навчальна")

Ключова різниця між модельною і навчальною програмами у тому, що модельна програма не вказує кількість годин, порядок вивчення тем і інструментарій для вчителя.

Розглянемо алгоритм створення власної навчальної програми.

Для цього нам потрібно:

1. модельна програма;

2. підручник;

3. знати кількісь годин, відведених для вивчення курсу в навчальному плані школи.

4. державний стандарт базової загальної середньої освіти.

Укладаючи навчальну програму вчитель має орієнтуватися на кількість годин, визначену навчальним планом закладу освіти.

В модельній програмі зазначено очікувані результати навчання, пропонований зміст навчального предмета та рекомендовані види навчальної діяльності.

В робочій навчальній програмі: зміст навчального матеріалу(тема), діяльність учнів, очікувані результати навчання

Вчителю необхідно конкретизувати:

- порядок вивчення тем (відповідно до обраного підручника);

- погодинний розподіл на вивчення того чи іншого розділу/теми

Найбільш оптимальна структура навчальної програми:

Титульна сторінка

І. Вступ:

- мета та завдання курсу;

- нормативно-правова база, на основі якої укладено програму;

ІІ. Змістовна частина:

- зміст(навчальний план) курсу, очікувані результати навчання та види діяльності учнів;

- календарно-тематичне планування;

ІІІ. Перелік навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу

IV. Cистема оцінювання результатів навчання:

а) критерії оцінювання предметних та особистісних результатів;

б) критерії контролю груп загальних результатів.

V. Література та інформаційні ресурси:

а) для вчителя;

б) для учнів

Вступна частина (пояснювальна записка), У ній визначено основні положення щодо ролі та значення курсу: його мету, завдання, принципи, пріоритети викладання, структуру, шляхи реалізації програми та особливості організації освітнього процесу.

При формулюванні мети та завдань навчальної програми вчитель повинен скористатися відповідною модельною навчальною програмою курсу інформатики, що відповідає чинном стандарту базової середньої освіти, обрану школою.

При визначенні нормативно-правової бази, використаної для розробки навчальної програми слід керуватися Законом України «Про освіту», Законом України «Про повну загальну середню освіту», Державним стандартом базової середньої загальної освіти, освітньою програмою навчального закладу та відповідною модельною програмою з інформатики.

У змістовній (основній) частині має бути викладено орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання учнів, зміст предмета та види навчальної діяльності. Визначення змісту програми може бути реалізоване через використання змістовної компоненти відповідної модельної програми, що містить перелік очікувані результати навчання, пропонований зміст навчального предмета та рекомендовані види навчальної діяльності.

Загальна кількість годин для вивчення курсу в межах класу має відповідати кількості годин навчального плану.

Порядок вивчення тем має відповідати порядку подання навчального матеріалу в обраному підручнику.

Кількість годин для вивчення тієї чи іншої теми/розділу вчитель обирає самостійно відповідно до рівня підготовки учнів, обраних методик та розподілу навчального матеріалу в підручнику.

Компетентнісний потенціал інформатичної освітньої галузі та базові знання зазначені в додатку 13 Держстандарту(не переписуємо!).

Вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів з інформатики зазначені в додатку 14 до Держстандарту(його переписувати до програми не потрібно!) і передбачають, що учень(це прописуємо у Вступі):

- знаходить, аналізує, перетворює, узагальнює, систематизує та подає дані, критично оцінює інформацію для розв’язання життєвих проблем;

- створює інформаційні продукти і програми для ефективного розв’язання задач/проблем, творчого самовираження індивідуально та у співпраці з іншими особами за допомогою цифрових пристроїв чи без них;

- усвідомлено використовує інформаційні та комунікаційні технології і цифрові інструменти для доступу до інформації, спілкування та співпраці як творець та (або) споживач, а також самостійно опановує нові технології;

- усвідомлює наслідки використання інформаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримується етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.

У цій частині ключовою є деталізація видів діяльності учнів та їх організація їх у систему, яка дозволить максимально ефективно проводити навчання. Обов’язкові результати навчання учнів розкрито в орієнтирах для оцінювання. Державного стандарту і в модельних програмах. Тому саме цей рівень конкретизації обов’язкових результатів навчання має стати основою для впорядкування послідовності досягнень очікуваних результатів навчання, компетентностей, яких набувають учні на певному етапі протягом навчального року, семестру.

Календарне-тематичне планування.

Календарно-тематичне планування вчитель укладає у найбільш прийнятній для нього формі, порядок вивчення тем та розподіл часу на їх вивчення має відповідати прописаним у змісті програми.

В календарно-тематичному плануванні варто передбачити такі ствопчики: № з/п, Тема, Діяльність, Очікувані результати, Програмне забезпечення та інформаційніі ресурси, Дата, Примітки

Оскільки календарно-тематичне планування є складовою частиною навчальною програмою, воно затверджується разом з нею педагогічною радою і не потребує в подальшому погоджень у заступника з НВР.

У повсякденній діяльності вчитель може використовувати спрощене робоче календарне планування (№ з/п, Тема, Дата, Примітка)

---

У прикінцевій частині мають бути прописані використання засобів навчання, форми оцінювання результатів навчання, додаткові компоненти тощо.

Перелік навчально-методичного і матеріально-технічного забезпечення навчального процесу має включати технічне обладнання кабінету інформатики, програмне забезпечення, використовуване при вивченні інформатики, онлайн-засоби.

Система оцінювання результатів навчання має базуватись на положеннях Рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 01 квітня 2022 р за. № 289 та Загальних критеріях оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти (додаток №2 до наказу №289)

Список літератури та інформаційних ресурсів має містити перелік фахово-методичної та науково-популярної літератури, інтернет-ресурсів та інших джерел, які вчитель використовує під час підготовки до уроку. Інформаційні ресурси для здобувачів освіти мають відображати сучасний рівень розвитку науки, комп’ютерних технологій та враховувати віково-психологічні особливості учнів.

------------------------------------------------------------------------

четвер, 14 липня 2022 р.

Проект " Дивовижна та єдина - рідна Україна"

 Бібліотекар Протасевич В.В. та учні із батьками КЗ" Великобабчанський ліцей" Чугуївської міської ради Харківської області у  дистанційному форматі провели освітній проект "Дивовижна та єдина - рідна Україна"  

 Сім"я  Марії Л.  м.Кременчук Полтавська обл., сквер ім. Пономаренка.






Сім"я Ірини В. М. та Олександра С. М. Івано-Франківська область

Місто із дивною назвою Надвірна, с. Лоєва, селище міського типу Богородчани, м. Яремче





Сім"я Руслана , Олени, Олега Ц. м. Львів                                                                   
   

Сім"ї С. Семенова та Сябріни Л. м. Черкаси



Сім"я Єгора Ф. та Максима Артимович с. Кам"яна Яруга Харківська область


    Сім"я Вікторії П. м. Калуш Івано-Франківська область м. Калуш - назва пішла від слова «калюша», що означає «природне сольове джерело, призначене для добування солі». А також Калуш - центр доріг. Від самого створення Калуш славився найкращим розташуванням. У давнину місто стояло на перетині шляхів зі Східної Європи на Захід, сьогодні (до вже згаданого) додалися прямі сполучення з кількома обласними центрами та пунктами перетину кордону одразу з чотирма державами – Польщею (150 км), Угорщиною (300 км), Словаччиною (300 км), Румунією (240 км).




Сім"я Неллі М. та Івана М.  Полтавська область с. Світлогірське
Село Світлогірське — нове село, створене в 1961 році у зв'язку з будівництвом (Середньодніпровської) ГЕС і утворенням водосховища. Постановою Полтавського облвиконкому від 6 грудня 1963 року новоутвореному населеному пункту, який будувався на території Кишенківської сільської ради, дали назву Світлогірське і перенесли центр Кишеньківської сільської ради в Світлогірське. В новоутворене село було переселено мешканців кількох сіл та хуторів, зокрема мешканців села Переволочна, яке існувало з часів Великого Князівства Литовського і мало стратегічне значення.


    
Але на жаль наші діти змушени  були переїхали в інші країни світу     
Сім"я  Романа М. Германія с. Лангельхайм (Langelshem)     




                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Сім"я Поліни М. Германія м. Рехтерфельд  ( Rechterfeld ) 

                                                                                   
 Сім"я Георгія М. Чехія м.Брно
                                                                                              

Далі буде.....